Vīriešu valstsvienība: pret Igauniju iesildīti muskuļi; tiekamies 25. augustā cīņā ar Turciju

12.09.2022

Latvijas vīriešu valstsvienība piektdien, 19. augustā, pārbaudes spēlē pārspēja Igaunijas izlasi – 80:69 (21:15, 48:41, 70:49). Nākamnedēļ mūsu komanda aizvadīs 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles ar Turcijas (25. augustā “Arēnā Rīga”; biļetes izpārdotas, TV6 tiešraide) un Lielbritānijas (28. augustā Ņūkāslā; TV6 tiešraide).

Pārbaudes mačs ar Igaunijas izlasi izdevās tieši tāda, kādu to varēja gaidīt pēc vasaras pauzes spēļu praksē – noderīga iesildīšanās gan komandai, gan līdzjutējiem.

Individuālās meistarības un komandas saskaņotības epizodes Latvijas komandai nodrošināja iniciatīvu spēles lielākajā daļā, sagādājot vadību pirmajās minūtēs (6:0), ļaujot to atgūt pēc pirmā krīzes brīža (28:17 – 12. minūtē) un trešajā ceturtdaļā iedvesmojot izšķirošajam izrāvienam no 52:47 līdz 70:49. Savukārt brīžos, kad vēl tika meklēti sadarbības varianti gan uzbrukumam, gan aizsardzībai, tai skaitā izmēģinot dažādus spēlētāju virknējumus un atsevišķu basketbolistu iederību dažādās pozīcijās, Igaunijas komandai radās iespējas atgādināt, ka šī ir jau ceturtā spēle šovasar, tātad gatavība objektīvi ir labāka. Tā vienu reizi tika pazaudēta vadība (14:15), tā ceturtās ceturtdaļas ievadā tika pieļauts pretinieku izrāviens 0:11 (no 70:49 līdz 70:60). Taču intriga cīņā par uzvaru netika pieļauta, apliecinot valstsvienības šīsvasaras modeļa potenciālu.

Latvijas komandai pārsvars divpunktnieku precizitātē (21/36 – 19/40), iespējas uzlabot tālmetienu efektivitāti (4/22 – 6/24) un precīzi soda metieni (26/31 – 13/14).

Kristaps Porziņģis valstsvienībā atgriezās ar 18 punktiem un 7 atlēkušajām bumbām un 7 izprovocētām piezīmēm, Rodionam Kurucam 16+7 atl., Rihardam Lomažam 13 + 5 piespēles.

Igaunijas komandai Sīms Sanders Vene guva 14 punktus, Kaspars Treiers 10.