Visi jaunumi

Vīriešu valstsvienība: jūnijā Rīgā pret Lietuvu un Serbiju, biļešu tirdzniecība sāksies 1. maijā

12.09.2022

Dalīties:

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības kalendārā jūnija beigās un jūlija sākumā paredzētas interesantas pārbaudes spēles un svarīgas cīņas 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā. “Arēnā Rīga” 22. jūnijā Latvijas valstsvienība pārbaudes spēlē tiksies ar Lietuvas izlasi, bet 30. jūnijā paredzēta Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra cīņa Latvija – Serbija.  1. maijā portālā basket.lv sāksies biļešu tirdzniecība uz spēlēm ar Eiropas top līmeņa komandām.

Latvijas valstsvienība ir viena no piecām Eiropas komandām, kuras jau nodrošinājušas tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra otrajā posmā. Tomēr vasaras spēlēm būs ļoti liela nozīme cīņā par ceļazīmi uz finālturnīru. Pirmkārt, uz otro posmu nāks līdzi visu spēļu rezultāti, līdz ar to katra uzvara (arī pār grupas pastarīti Slovākijas izlasi) tuvinās mērķim. Otrkārt, svarīgi grupā ieņemt 1. vietu, tā nodrošinot izdevīgāku spēļu grafiku kvalifikācijas otrā posma turnīrā.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Tuvojas basketbola sezonas interesantākā un aizraujošākā daļa, un esmu ļoti priecīgs par veidu, kā mūsu basketbolisti cīnās un sasniedz panākumus visos līmeņos. Latvijas komandai priekšā svarīga un izaicinoša vasara. Ļoti vēlamies pierādīt savu konkurētspēju, stājoties pretī Eiropas augstākā līmeņa komandām, uz kuru fona novērtēsim mūsu vērtību un stiprās puses. Esmu pārliecināts, ka visa Latvijas basketbola sabiedrība ar nepacietību gaida mūsu cīņas ar Lietuvas un Serbijas komandām īpašajā gaisotnē, kāda iespējams piedzīvot tikai līdzjutēju pārpildītā “Arēnā Rīga”. Piedzīvosim to kopā ar mūsu pūlēm un jūsu atbalstu!”

Latvijas valstsvienības sastāvs tiks nosaukts maija beigās, kad lielākajai daļai būs beigusies sezona klubos. Paplašinātajā kandidātu sarakstā ir gan basketbolisti, kuri ziemā kaldināja trīs svarīgās uzvaras, gan arī basketbolisti, kuri ziemā dažādu iemeslu dēļ nebija pieejami.

2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra A grupā pēc četrām spēļu kārtām Latvijas un Serbijas izlasēm ir pa 3 uzvarām, Beļģijai 2, Slovākijai 0. Trīs labākās komandas, ņemot līdzi visus spēļu rezultātus, otrajā posmā apvienosies ar B grupas labāko komandu trijnieku. Tur pagaidām Grieķijas izlasei ir 3 uzvaras (4 spēlēs), Turcijai 1 (4), Lielbritānijai 1 (2) un Baltkrievijai 1 (2). Februāra beigās FIBA atcēla Baltkrievijas izlases spēles ar Lielbritānijas izlasi, kā arī apturēja Krievijas un Baltkrievijas komandu līdzdalību FIBA sacensībās. Lēmumu par šo komandu statusu un turpmāko līdzdalību paredzēts pieņemt maijā.

Gatavojoties pirmā posma pēdējām spēlēm ar Serbijas (30. jūnijā Rīgā) un Slovākijas (3. jūlijā Levicē) izlasēm Latvijas komanda aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Lietuvas komandu: trešdien, 22. jūnijā, “Arēnā Rīga” un 26. jūnijā Šauļos.

Lietuvas izlase Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīru sākusi ar četrām uzvarām un arī jau nodrošinājusi tiesības spēlēt otrajā posmā.