Vīriešu valstsvienība: pret Ēģipti +21, piektdien 18:30 Tamperē ar Somiju

26.06.2024

Latvijas vīriešu valstsvienība trešdien, 26. jūnijā, “Arēnā Rīga” pārbaudes spēlē pārspēja Ēģiptes izlasi – 84:63 (24:18, 40:36, 64:44). Pēdējo pārbaudi pirms nākamnedēļ Rīgā startējošā olimpiskajā kvalifikācijas turnīra latvieši aizvadīs piektdien, 28. jūnijā, plkst.18:30 Tamperē pret Somijas izlasi (Go3 Sport Open tiešraide).

No 15 ierindā esošajiem valstsvienības kandidātiem treneri šoreiz spēlei nepieteica Rolandu Šmitu un Rodionu Kurucu, kuri pēdējie finišēja savu klubu sastāvā.

Latvijas komanda uzreiz uzņēmās iniciatīvu un vadību (10:3). Turpinājumā pretinieki priekšā netika ne reizi, tomēr lielu un noturīgu pārsvaru neļāva iegūt tikai viduvējā tālmetienu precizitāte (puslaikā 6/22), kā arī pirmajai spēlei piestāvošās problēmas ar saskaņotu darbību gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pēc 33:18 (14. minūtē) un 40:28 (19.) ēģiptieši puslaika izskaņā atbildēja ar astoņu punktu izrāvienu.

Otro puslaiku latvieši sāka daudz pārliecinošāk, astoņās minūtēs panākot 23:3 (63:39). Visām 20 minūtēm stabilitātes pietrūka, tomēr savstarpējā saprašanās abās laukuma pusēs uzlabojās pakāpeniski uzlabojās – kas pārbaudes mačos ir pats svarīgākais.

Spēlē piedalījās visi 13 pieteiktie basketbolisti, punktus guva 11. Visvairāk Jānis Strēlnieks (14), Artūrs Strautiņš (13) un Rihards Lomažs (11).

Metienu statistika: 2p. 16/20 – 15/26, 3p. 11/37 – 5/23, soda metieni 19/31 – 18/23.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Tā nebija mūsu labākā spēle, bet bija labas epizodes gan atsevišķiem spēlētājiem, gan visai komandai, kad uztaustījām savu spēles ritmu. Protams, jūtams, ka spēlētājiem ir atšķirīga kondīcija. Daži spēlējuši pavisam nesen, citiem bijusi ilgāka pauze. Centāmies sabalansēt spēles laiku, lai visiem būtu iespējas iespēlēties, bet neviens netiktu pārslogots.

No pretiniekiem sagaidījām to, ko gaidījām – daudz enerģijas un fiziskas cīņas. Tādās spēlēs ir svarīgi izvairīties no savainojumiem, un tas arī izdevās, nospēlējot pietiekami gudri.

Tamperē centīsimies spert nākamos soļus uz priekšu.”

Cīņa par tiesībām spēlēt Parīzes olimpisko spēļu turnīrā “Arēnā Rīga” notiks no 2. līdz 7. jūlijam. Latvijas valstsvienība A apakšgrupas turnīrā otrdien, 2. jūlijā, plkst.19 spēlēs ar Gruzijas izlasi, bet trešdien, 3. jūlijā, plkst.19 ar Filipīnu komandu. Apakšgrupas divas labākās komandas sestdien pusfinālā spēlēs ar kādu no B apakšgrupas (Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna) labākajām komandām. Pusfināla maču uzvarētāju svētdien, 7. jūlijā, cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz Parīzi.