Vīriešu valstsvienība: vērtīga pieredze pret Lietuvu

12.09.2022

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 26. jūnijā, Šauļos pārbaudes spēlē zaudēja Lietuvas izlasei – 62:98 (15:23, 37:51, 53:67). Pirms četrām dienām Rīgā latvieši bija pārāki ar 70:52. Abas komandas gatavojas 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas  kvalifikācijas turnīra trešā posma spēlēm. Latvijas pretinieces būs Serbijas (30. jūnijā “Arēnā Rīga; biļetes šeit) un Slovākijas (3. jūlijā Levicē) izlases.

Nelielas izmaiņas sastāvā, bet kardinālas pārmaiņas noskaņojumā – Šauļos spēle jau kopš pirmās sekundes ievirzījās citādā gultnē, nekā pirms četrām dienām Rīgā. Dāvja Bertāna pirmais precīzais tālmetiens gandrīz līdz puslaika beigām palika vienīgais trāpījums no tālienes, turklāt šoreiz pārliecinoši tika zaudēta cīņa pie groziem (visā spēlē 25-35). Mājinieki uzreiz pārņēma vadību, 11. minūtē pirmo reizi tika pāri 10 punktu robežai, bet puslaika beigās ar četriem trīspunktniekiem no 30:37 aizmuka līdz 37:51.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas komandas aizsardzība uzlabojās, taču uzbrukumam joprojām trūka svaiguma un precizitātes (3p. 2/21), liedzot iespējas samazināt rezultāta starpību. Ar katru neprecīzo metienu zuda pārliecība, kas mājiniekiem, savukārt, auga augumā ar katru veiksmīgo epizodi. Iespējas spēlēties tika dotas visam divpadsmitniekam un dažādos virknējumos. Svētīga un vērtīga mācība.

Komanda SRB SVK BEL LAT U-Z Punkti V
Serbija*  x 75:63  71:63 69:73 101:100 3-1 316:299 1.
Slovākija 63:75  63:71  x 57:83 74:82 0-4 257:311 4.
Beļģija 73:69 83:57  x 65:66  63:68 2-2 284:260 3.
Latvija* 100:101 82:74 66:65  68:63  x 3-1 316:303 2.

30. jūnijā: Latvija – Serbija, Beļģija – Slovākija

3. jūlijā: Slovākija – Latvija, Serbija – Beļģija

B grupa (Baltkrievijas izlase izslēgta).  Pēc 4 kārtāmGrieķija 2-1, Turcija 1-2, Lielbritānija 1-1. 30. jūnijā: Grieķija – Lielbritānija. 3. jūlijā: Lielbritānija – Turcija.

C grupa. Pēc 4 kārtām: Somija 3-1, Slovēnija 2-2 Zviedrija 2-2, Horvātija 1-3. 30. jūnijā: Somija – Zviedrija, Slovēnija – Horvātija. 3. jūlijā: Zviedrija – Slovēnija, Horvātija – Somija.

D grupa. Pēc 4 kārtām: Vācija 3-1Izraēla 2-2, Igaunija 2-2, Polija 1-3. 30. jūnijā: Polija – Izraēla, Igaunija – Vācija. 3. jūlijā: Vācija – Polija, Izraēla – Igaunija.

E grupa. Pēc 4 kārtām: Francija* 4-0, Melnkalne 2-2, Ungārija 2-2, Portugāle 0-4. 1. jūlijā: Ungārija – Portugāle, Melnkalne – Francija. 4. jūlijā: Portugāle – Melnkalne, Francija  – Ungārija.

F grupa. Pēc 4 kārtām: Lietuva* 4-0. Bosnija 2-2, Bulgārija 1-3, Čehija 1-3. 1. jūlijā: Čehija – Bosnija, Bulgārija – Lietuva. 4. jūlijā: Lietuva – Čehija, Bosnija – Bulgārija.

G grupa. Pēc 4 kārtām: Spānija* 3-0, Gruzija* 3-1, Ukraina 1-2, Ziemeļmaķedonija 0-4. 1. jūlijā: Ukraina – Gruzija, Spānija – Ziemeļmaķedonija. 4. jūlijā: Ziemeļmaķedonija – Ukraina, Gruzija – Spānija. 7. jūlijā: Ukraina – Spānija.

H grupa. 24. februārī (Krievija izslēgta). Pēc 4 kārtām: Itālija 2-1, Islande 2-1, Nīderlande 0-2. 1. jūlijā: Islande – Nīderlande. 4. jūlijā: Nīderlande – Itālija.

Katras grupas trīs labākās komandas kvalificēsies 2. posmam, kurā aizvadīs vēl 6 spēles ar blakusgrupas komandām (A+B, C+D, E+F, G+H). A, B, G un H grupu komandas uz 2. posmu ņems līdzi tikai rezultātus spēlēs starp pirmā trijnieka komandām, C, D, E un F grupu trīs labākās komandas uz 2. posmu ņems līdzi visu spēļu rezultātus.

* Ar zvaigznīti apzīmētās komandas jau nodrošinājušas tiesības spēlēt 2. posmā.

12 labākās Eiropas komandas (pa trim no katras 2. posma grupas) iegūs ceļazīmes uz PK finālturnīru, kas 2023. gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. Komandas, kas 1. posmā grupās paliks 4. vietās, piedalīsies 2025. gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas turnīrā.