Visi jaunumi

Vīriešu valstsvienība uzlec 8. vietā FIBA rangā, olimpiskās kvalifikācijas izlozē būs vieta 1. grozā

15.09.2023

Dalīties:

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ar izcilo sniegumu Pasaules kausa izcīņā FIBA rangu tabulā no 29. pozīcijas uzlēkusi līdz 8. vietai, tikai 0,1 punktu atpaliekot no 2019. gada pasaules vicečempiones Argentīnas izlases.

Augstāk ir piecas komandas, kurām jau ir tiesības spēlēt olimpiskajā turnīrā (1.ASV, 3.Vācija, 4.Austrālija, 5.Serbija, 6.Kanāda), tātad Latvija kopā ar Spāniju (2. vieta), Lietuvu (10.) un Slovēniju (11.) olimpisko kvalifikācijas turnīru grupu izlozē būs pirmajā grozā (Argentīnai nav tiesību turpināt cīņu par olimpisko ceļazīmi, 9. vietu ieņem Francijas izlase, kas piedalīsies Parīzes spēlēs kā mājiniece)..

FIBA pasaules reitingā tiek ņemti vērā komandu rezultāti visās oficiālajās FIBA turnīru spēlēs (ne tikai uzvaru un zaudējumu bilance, bet arī gūto un zaudēto punktu starpība, pretinieku pozīcijas utt. – formula šeit).

2019. gadā Latvijas komandas zemā pozīcija “maksāja” tiesības piedalīties Tokijas spēļu kvalifikācijas turnīrā. Pēc neveiksmēm 2019. gada Pasaules kausa un 2021./2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvija noslīdēja uz 29. vietu pasaules rangu tabulā, pirms PK2023 finālturnīra izlozes nokļūstot sestajā grozā un saņemot pretiniekos spēcīgas komandas no otrā (Francija) un ceturtā (Kanāda) groza. Tomēr piecas uzvaras pār rangu tabulā augstāk esošām komandām būtiski papildināja Latvijas punktu krājumu, nodrošinot otro iespaidīgāko progresu (vēl sparīgāk – par 32 vietām – pakāpās tikai Dienvidsudāna (no 63. un 31. vietu), kas uzvarēja trijās spēlēs un ieguva ceļazīmi uz Parīzes spēlēm kā labākā Āfrikas komanda.

Pilna FIBA rangu tabula – šeit.

Sieviešu valstsvienību rangu tabulā pēc 2023. gadā notikušajiem FIBA zonu čempionātiem Latvijas komanda atkāpās par četrām vietām un ieņem 29. pozīciju. Līderes ir ASV, Ķīna un Austrālija.

Pilna FIBA sieviešu valstsvienību rangu tabula – šeit.