Vīriešu valstsvienība: pret Zviedriju plus 10, sestdien plkst.18 Arēnā ar Gruziju

02.08.2023

Trešdien, 2. augustā, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība Liepājas Olimpiskajā centrā  pārbaudes spēlē pārspēja Zviedrijas izlasi – 87:77 (26:22, 54:35, 69:61). Sestdien, 5. augustā, plkst.18 “Arēnā Rīga” Latvijas komanda spēlēs ar Gruzijas izlasi (biļetes šeit;  LTV7 tiešraide).

Ņemot vērā spēlētāju gatavības pakāpi treneri nolēma spēlē neiesaistīt Kristapu Porziņģi, Dāvi Bertānu, Jāni Timmu un Anžeju Pasečņiku.

Abu komandu pamatpiecnieki (mūsējiem: Artūrs Žagars, Dairis Bertāns, Artūrs Strautiņš, Mareks Mejeris un Rolands Šmits) spēlei uzdeva augstu toni, piecarpus minūtēs saskrienot un sametot 19:19 (3. minūtē bija pat 15:7). Spēlētāju maiņas uz brīdi palēnināja spēli un samazināja precizitāti, taču latvieši drīz atguva uz brīdi pazaudēto ritmu, un otrajā ceturtdaļā pakāpeniski audzēja pārsvaru, līdz sasniedza 54:35. Statistikā zīmīgākie skaitļi: trīspunktnieki 8/15 – 4/15, kļūdas 1 – 7.

Pēc nedēļu ilgiem treniņiem nebija pamata gaidīt, ka tādā kvalitātē izdosies noturēties visas 40 minūtes. Pamatīgs kvalitātes kritums tika piedzīvots trešajā ceturtdaļā, un tas sakrita ar Zviedrijas basketbolistu iedvesmas brīdi uzbrukumā. Desmit minūtēs viesi trāpīja 6 tālmetienus no 10, samazinot rezultāta starpību līdz 62:58 un 65:61 (29. minūtē). Taču kārtējais izrāviens (8:0) samazināja spriedzi un Latvijas uzvara pēdējā ceturtdaļā netika apdraudēta.

Interesantākie skaitļi statistikā:

3p. 12/25 – 10/32

Sodi 21/31 – 11/13

Bloķētie metieni 8 – 4

Latvijas komandā lielākais spēles laiks Artūram Strautiņam (24:16), Artūram Žagaram (22:26) un Marekam Mejerim (21:31). Spēlēja 11 basketbolisti.

Rezultatīvākie: Rolands Šmits 17, Artūrs Strautiņš 14, Dairis Bertāns 12, Andrejs Gražulis 12, Artūrs Žagars 10.

Atlēkušās: Rodions Kurucs 8, Mareks Mejeris 6, Klāvs Čavars 6.

3 p.: Artūrs Strautiņš 3/5, Dairis Bertāns 3/5

Rezultatīvās piespēles: Mareks Mejeris 5.

Latvijas valstsvienības kapteinis Dairis Bertāns:

“Ļoti labs sākums, ne tik labs turpinājums, izcila otrā ceturtdaļa, bezcerīga trešā, bet ceturtā kā pa viļņiem – vēl daudz jāstrādā. Fiziskā kondīcija ir kārtībā, bet pietrūkst saspēlētības. Komandā noskaņojums ir ļoti labs, soli pa solim iesim uz priekšu. Vēl ir laiks – strādāsim.”

Latvijas valstsvienības kandidāti startam Pasaules kausa izcīņā

Nr. Vārds un uzvārds Dz.g. Aug. Poz. Klubs’2022/2023 Sp. Pkt.