Vīriešu valstsvienība: pret Filipīnām uzbrukuma neatraisījās; sestdien plkst.19 pusfināls

03.07.2024

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē trešdien, 3. jūlijā, Latvijas valstsvienība zaudēja Filipīnu izlasei – 80:89 (16:32, 38:54, 56:77). Tiesības spēlēt pusfinālā nodrošinātas, saglabājas izredzes uz pirmo vietu apakšgrupā (ja ceturtdien Gruzija uzvarēs Filipīnas, bet ne vairāk kā ar 47 punktu starpību). Sestdien, 6. jūlijā, pusfinālā Latvija spēlēs plkst.19 (biļetes šeit; TV6 tiešraide).

SIŽETS. Iepriekšējās spēles otrajā puslaikā atrastais uzbrukuma ritms Latvijas komandai šoreiz bija jāmeklē no jauna – 1. ceturtdaļā trīspunktnieki 2/13. Tā būtu tikai pusbēda, ja turētos aizsardzība, taču filipīnieši no pirmajām minūtēm demonstrēja gan sparu soda laukumā, gan precizitāti metienos. Pēc 0:8 izdevās pietuvoties līdz 7:10, pēc 9:19 – līdz 16:21 (8. minūtē). Taču turpinājums bija kā melna lavīna – 18:36 (13.). Mainot spēlētāju virknējumus, spēles pavediens tika gan uztaustīts (36:45 – 19.), gan atkal izlaists no rokām (38:56 – 21.).

Lielais pārtraukums neieviesa būtiskas pārmaiņas spēles sižetā un 28. minūtē rezultāts sāka apdraudēt izredzes spēlēt pusfinālā (48:74). Pozitīvs pavērsiens tika sagādāts, kā allaž pēdējos gados – ar asu un nepiekāpīgu aizsardzību. Pretinieku uzbrukums acīmredzami zaudēja jaudu, taču pašiem uzbrukumu pilnībā atraisīt gan neizdevās, un iespējas tikt tuvāk par 69:79 (35.) un 77:85 (39.) netika izmantotas. Mīnus 9 ir sāpīgi un pamācoši, bet ne dramatiski – Parīzes ceļazīmes liktenis izšķirsies brīvdienās.

IZŠĶIROŠAIS BRĪDIS. Pats spēles sākums, kad filipīniešiem tika dota iespēja sajust pārliecību par savu varēšanu uzbrukumā.

REZULTATĪVĀKIE. Rodionam Kurucam 18 punkti un 7 bumbas, Jānim Strēlniekam 10 un 5 piespēles, Kristeram Zorikam 10 un 5 piespēles, Dāvim Bertānam 10. Filipīniešu līderim Džastinam Braunlijam 26 + 9 atlēkušās un 9 piespēles. Kajam Soto 18 + 8 atlēkušās.

SKAITĻI. Trīspunktnieki 17/30 – 9/20 , divpunktnieki 10/42 – 21/42, sodi 16/19 – 20/22. Atlēkušās 34 (13+21) – 43 (10+33).

KOMENTĀRI. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Apsveicu pretiniekus, kuri no paša sākuma demonstrēja lielisku spēli. Ar lielu enerģiju, fizisko spēku, izvēloties labus risinājumus uzbrukumā.

Mums šī ir laba mācība. Turnīra specifika – komandas savās pirmajās spēlēs ir svaigākas. To piedzīvojām te, to piedzīvoja Horvātijas izlase pret Jaunzēlandi Pirejā.

Sākām slikti, un tas ietekmēja visu spēles gaitu. Bija ļoti daudz brīvu tālmetienu, bet nebija pārliecības. Piedevām filipīnieši pirmajās trijās ceturtdaļās spēlēja lieliski, trāpot no visām pozīcijām.

Žagaram vakar saasinājās savainojums, un medicīniskais personāls atzina, ka šodien spēlēšana būtu riskanta un varētu apdraudēt viņa iespējas palīdzēt pusfinālā. Mareks ātri sakrāja piezīmes svarīgos brīžos, tāpēc turpinājumā izvēlējos citu sastāvu.

Sapratām, kas vajadzīgs, lai noticētu mūsu spējai uzvarēt šajā turnīrā.

Filipīnu izlases galvenais treneris Tims Kons: “Neesam šeit, lai uzvarētu vienā spēlē. Cīnīsimies tālāk un, kas zina – varbūt ar Latviju vēlreiz tiksimies finālā.”

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, Rīga, A apakšgrupa

Komandas GEO PHI LAT U-Z Grozi V
Gruzija xxx 55:83 0-1 -28 3
Filipīnas xxx 89:80 1-0 +9 2
Latvija 83:55 80:89 xxx 1-1 +19 1

B apakšgrupā: Brazīlija – Melnkalne 81:72, Melnkalne – Kamerūna 70:66.

7.07. 19:00 Fināls Biļetes

PIREJA. A apakšgrupā Horvātijas izlase pēc emocionālās uzvaras pār Slovēniju otrajā mačā pēdējā ceturtdaļā neizturēja Jaunzēlandes komandas spiedienu – 86:90. Horvātiem vieta pusfinālā droša, bet Slovēnija no tā izspiedīs Jaunzēlandi tikai gadījumā, ja uzvarēs to vismaz ar 10 punktu starpību.

B apakšgrupā Grieķijas izlase debijas spēlē sagrāva Dominikānu – 109:82. Jannim Atentetokounpo 32 punkti, Grieķi būs pirmie, ja nezaudēs Ēģiptei vairāk kā ar 22 punktiem. Dominikāna būs otrā, ja grieķi uzvarš Ēģipti.

VALENSIJA. B apakšgrupā Bahamu komanda uzvarēja Poliju (90:81), izcīnot otro panākumu un nodrošinot pirmo vietu. Ceturtdien par otro cīnīsies Polija – Somija.

Spānija izcīnīja otro uzvaru (89:81 pār Angolu) un pirmo vietu A apakšgrupā. Pēdējā kārtā Angola – Libāna cīnīsies par otro vietu.

SANHUANA. Kārtējais apliecinājums turnīra formāta skarbumam – Lietuvas komanda savā otrajā spēlē uzvaru pār Kotdivuāras vienību izrāva tikai pašā galotnē – 97:93 (24:18, 47:42, 65:72; pēdējā minūtē bija 92:93). Sabonim 22+9 atl., Grigonim 18, uzvaras trīspunktnieka autoram Lekēvičam 13. Lietuviešiem pirmā vieta A apakšgrupā. Pēdējā kārtā Meksika un Kotdivuāra cīnīsies par 2. vietu.

B apakšgrupā Puertoriko sagrāva Bahreinu (99:56). Abas pusfinālistes jau zināmas, bet ceturtdien Itālija un Puertoriko cīnīsies par pirmo vietu.