Visi jaunumi

Vīriešu valstsvienība: Tamperē pret Somiju mīnus 6 un viela secinājumiem

28.06.2024

Dalīties:

Latvijas vīriešu valstsvienība piektdien, 28. jūnijā, Tamperē pārbaudes spēlē zaudēja Somijas komandai – 84:90 (21:28, 38:42, 54:69). Svētdien tiks iesniegts oficiālais komandas pieteikums olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, kas Latvijas valstsvienībai sāksies 2. jūlijā plkst.19 ar spēli pret Gruzijas izlasi.

Spēlei Tamperē netika pieteikti pieredzējušākie – Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks un Mareks Mejeris. Pirmie spēles pavedienu uztaustīja mājinieki, trāpot pirmos četrus tālmetienus un 7. minūtē panākot pirmo pārsvaru (11:18). Turpinājumā līdz puslaika beigām rezultāta starpība svārstījās starp 1 un 7 punktiem – 19:22, 21:28, 25:28, 27:34, 34:35, tomēr latviešiem vadību pārņemt neizdevās ne reizi.

Otrais puslaiks sākās ar divām epizodēm aizsardzībā un uzbrukumā (42:42), taču turpinājumā sekoja vēsa duša. Latvijas komandas uzbrukumam trūka precizitātes metienos, savukārt aizsardzība netika galā ar mājinieku iedvesmu. Trešajā ceturtdaļā divpunktnieki 7/13 – 5/5, trīspunktnieki 0/9 – 4/8, sodi 2/3 – 5/5, un rezultāts nepielūdzami auga pretinieku labā – 42:52, 46:60, 52:61, 54:72.

No lielajiem mīnusiem latvieši atspēlējās – gan atrodot drošas rokas uzbrukumā (pēdējā ceturtdaļā trīspunktnieki 4/7), gan ieslēdzot jaudu aizsardzībā, kur kārtējo reizi savu lietderību nodemonstrēja Rodions Kurucs. Piecas minūtes pirms spēles beigām bija 70:81, bet pēdējā minūtē 84:86 un iespēja panākt vismaz izlīdzinājumu. Iespējams, labi, ka neizdevās, jo pārbaudes mačos zaudējumi mēdz būt vērtīgāki par spēles gaitā īsti nenopelnītām uzvarām.

Tagad laiks secinājumiem līdz otrdienai, kad sāksies cita spēle.

Tamperē Rihards Lomažs guva 15 punktus, Artūrs Strautiņš 11, Dāvis Bertāns 10.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Ļoti sarežģīta spēle. Sākumā pietrūka enerģijas, savukārt Somijas komanda labi kustējās, precīzi meta un atņēma mums daļu pārliecības. Centāmies pielāgoties.

Tā bija pārbaudes nevis oficiālā spēle, tomēr bija svarīgi turēties pie pamatvirzieniem, kā vēlamies spēlēt, lai būtu gatavi svarīgajam turnīram. Iepriekš jau esam pārliecinājušies, ka varam spēlēt labi, ja to darām mūsu ierastajā agresivitātes līmenī. Šodien Somijas komanda darbojās ar lielāku intensitāti, un tas mums maksāja uzvaru.”