Vīriešu valstsvienība: pret Somiju pagarināta uzvaru sērija, ceturtdien 14 vīri dodas Džakartas virzienā

16.08.2023

Trešdien, 16. augustā, Latvijas valstsvienība “Arēnā Rīga” pārbaudes spēlē pārspēja Somijas izlasi – 94:57 (16:20, 39:32, 64:40), izcīnot 13. uzvaru pēc kārtas. Jau ceturtdien, 17. augustā, komanda dodas uz Taivānu, kur aklimatizēsies Tālajos Austrumos un aizvadīs pārbaudes spēles ar Puertoriko (20. augustā plkst.9 pēc Rīgas laika) un Lietuvas (22. augustā plkst.14) izlasēm. Abas spēles translēs LTV7. Uz Taivanu lidos 14 spēlētāji, mājās paliek Toms Leimanis, Mārcis Šteinbergs un Kristaps Porziņģis.

Latvijai pirmo reizi šajā pārbaudes spēļu ciklā laukumā izgāja Dāvis Bertāns, nelielu veselības problēmu dēļ tika pietaupīts Andžejs Pasečņiks, bet spēlei nebija pieteikti Toms Leimanis un Mārcis Šteinbergs. Somi malā paturēja Lauri Markanenu.

Viesi pirmie atrada spēles pavedienu, ar ātru saspēli atrodot caurumus Latvijas komandas pamatpiecnieka (Kristers Zoriks, Dairis Bertāns, Rodions Kurucs, Rolands Šmits, Andrejs Gražulis) aizsardzībā, un paši piespiežot latviešus lielākoties uzbrukt no tālienes vai neērtām pozīcijām. Pēc nepilnām četrām minūtēm 3:13 piespieda Luku Banki pieprasīt pārtraukumu un spēlē iesaistīt svaigus spēkus. Nostrādāja. Latvijas komandas aizsardzība kļuva agresīvāka, piespiežot somus grūti strādāt, lai tiktu līdz metienam. Uzbrukumā tika meklēts un arī atrasts līdzsvars starp spiedienu soda laukumā un tālmetieniem.

Iespējams, vadību būtu izdevies atgūt vēl ātrāk, ja precīzāk tiktu izmantotas prasmīgi izkārtotās uzbrukuma iespējas. Tikai 13. minūtē Latvijas komanda tika pretiniekiem priekšā (23:22), un vadību vairs neatdeva. Pēc pirmā puslaika statistikā nepatīkamākais ieraksts bija atlēkušo bumbu ailē (17 – 22) un varēja vēlēties labāku precizitāti vismaz soda metienos (7/13). Otrajā puslaikā šis trūkums tika novērsts (39-38), un brāļi Bertāni iedvesmoja ofensīvu, kas neapsīka līdz spēles beigām, pilnībā paralizējot somu pretestību.

Rolands Šmits guva 21 punktu, Andrejs Gražulis 15, Dāvis Bertāns 11.

Valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Pārbaudes spēļu ciklu gribējām pabeigt ar spēli pret augstas klases pretinieku, tiesa, Somijas komandu ietekmēja Markanena nepiedalīšanās. Sākumā mūsu komanda bija nervoza, kas ir saprotams šajā gatavošanās stadijā, kad pastiprinās psiholoģiskais spiediens. Tomēr spēles gaitā atradām savu ritmu. Paldies līdzjutējiem par lielisko gaisotni Arēnā, vienmēr esam ļoti priecīgi spēlēt savā laukumā,

Sagatavošanās laikā esam paveikuši labu darbu, kaut arī procesu ietekmēja dažādas problēmas. Uz Taivānu dodas 14 spēlētāji. Tomam (Leimanim) bija svarīga loma kvalifikācijas turnīrā, viņš, tāpat kā daudzi citi, būtu pelnījis spēlēt finālturnīrā, diemžēl man ir jāpieņem arī sāpīgi lēmumi. Mārcis (Šteinbergs) iemieso valstsvienības nākamās paaudzes garu, un esmu pārliecināts, ka drīz būs pilnvērtīgs mūsu komandas dalībnieks.”

Valstsvienības kapteinis Dairis Bertāns:

“Labi, ka pārbaudes spēlēs bija dažāda stila pretinieki. Šodien trīs ceturtdaļas spēlējām tā, kā gribam spēlēt vienmēr – ļoti agresīvi aizsardzībā un ātri uzbrukumā, tiekot pie brīviem metieniem. Izbaudījām basīti. Šī noskaņa jāpaņem līdzi uz Džakartu.”

Latvijas valstsvienības kandidāti startam Pasaules kausa izcīņā

Nr. Vārds un uzvārds Dz.g. Aug. Poz. Klubs’2022/2023 Sp. Pkt.