Visi jaunumi

Biļešu tirdzniecība uz olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēlēm: ažiotāža, pieredze un risinājumi

06.03.2024

Dalīties:

Trešdien, 6. martā, portālos basket.lv un bezrindas.lv sākās biļešu tirdzniecība uz olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēlēm, kas no 2. līdz 7. jūlijam notiks “Arēnā Rīga”. Sešas komandas cīnīsies par vienu ceļazīmi uz Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīru.

Lielā pieprasījuma dēļ pirmajās stundās biļešu iegādes process bijis lēnāks nekā ikdienā. Tirdzniecības sistēma spēj vienlaikus apkalpot vairākus tūkstošus pieprasījumu, bet šajā gadījumā basketbola draugu aktivitāte bija vēl lielāka (līdz plkst.16:30 nopirkts 20 000 biļešu; no tām 98% uz divām Latvijas valstsvienības spēlēm grupas turnīrā, kā arī pusfinālu un finālspēli), tāpēc tika ieviesta rindas kārtība. Tā kā biļešu apstrādes sistēma darbojās ātrāk nekā biļešu izsūtīšanas sistēmu, biļešu piegāde epastā daļai pircēju aizkavējās, tomēr pirkumam vajadzētu būt piegādātam vismaz dažu stundu laikā.

Par konkrētiem gadījumiem/neatrisinātām problēmām lūdzam pirmkārt komunicēt [email protected]. (protams, centīsimies palīdzēsim arī, ja rakstīsiet [email protected] , bet gala risinājums tik un tā gaidīsim no mūsu uzticamajiem partneriem bezrindas.lv.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā piedalās 6 komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās: A (Latvija, Filipīnas, Gruzija) un B (Brazīlija, Kamerūna, Melnkalne).

Spēļu grafiks

Otrdien, 2. jūlijā, plkst.15:30 Brazīlija – Melnkalne, plkst.19 Gruzija – Latvija

Trešdien, 3. jūlijā,  plkst.15:30 Melnkalne – Kamerūna, plkst.19 Latvija – Filipīnas

Ceturtdien, 4. jūlijā, plkst.15:30 Filipīnas – Gruzija, plkst.19 Kamerūna – Brazīlija

Sestdien, 6. jūlijā, plkst.15:30 un plkst.19 pusfināli (A1-B2, B1-A2); ja Latvijas valstsvienība iekļūs pusfinālā, mūsu komanda spēlēs plkst.19

Svētdien, 7. jūlijā, plkst.19 finālspēle

Jau no pirmās dienas tirdzniecībā pieejamas biļetes uz visām deviņām spēlēm – 6 cīņām apakšgrupu turnīros, abiem pusfināliem un finālspēli. Uz katru spēli biļete jāiegādājas atsevišķi – komplektu nav. Vienā pirkumā var iegādāties līdz 10 biļetēm.

Uz apakšgrupu turnīru spēlēm biļetes maksā no 15 līdz 69 EUR, uz pusfināla spēlēm no 19 līdz 79 EUR, uz finālspēli no 19 līdz 99 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot) biļete nav nepieciešama.

Vairāk informācijas par olimpisko kvalifikācijas turnīru

Tiesības spēlēt 33. olimpiādes spēļu vīriešu basketbola turnīrā jau ir astoņu valstu komandām: FIBA zonu labākajām vienībām 2023. gada Pasaules kausa izcīņā Vācijai, Serbijai (Eiropa), Kanādai, ASV (Amerika), Austrālijai (Okeānija), Japānai (Āzija), Dienvidsudānai (Āfrika), kā arī rīkotājvalstij Francijai.

Vēl četras komandas noskaidros olimpiskajā kvalifikācijas turnīros, kas no 2. līdz 7. jūlijam notiks Rīgā, Pirejā (Grieķija), Valensijā (Spānija) un Sanhuanā (Puertoriko).

Olimpiskā turnīra grupu izloze notiks 19. martā plkst.20 pēc Latvijas laika, cīņa par olimpiskajām medaļām norisināsies no 27. jūlija līdz 10. augustam Lillē (grupu turnīri) un Parīzē (izslēgšanas spēles).