Visi jaunumi

PK2023: Latvijai sākums karstajā Džakartā, pretiniekos Libāna, Francija un Kanāda

29.04.2023

Dalīties:

Sestdien, 29. aprīlī, Manilā notikušajā 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīnas izlozē Latvijas valstsvienība nokļuva H grupā un pirmo divu posmu spēles aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

Grupas turnīrā spēļu secībā jāsacenšas ar Libānas (25. augustā), Francijas (27. augustā) un Kanādas (29. augustā) izlasēm.

Otrajā posmā H grupas komandas apvienosies ar G grupas vienībām (Spānija, Brazīlija, Kotdivuāra, Irāna). Pa divām labākajām, ņemot līdzi aizvadīto spēļu rezultātus, turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet 3. un 4. vietas īpašnieki savā starpā cīnīsies par 17.-32. vietu un ceļazīmēm uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Spēles tiks aizvadītas 31. augustā un 2. septembrī.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Mēs sākām šo ceļu no ļoti zemas starta pozīcijas, bet esam nopelnījuši šo lielisko iespēju spēlēt turnīrā ar pasaules labākajām komandām un spožākajām zvaigznēm. Pieņemsim zināšanai izlozes rezultātus. Protams, Francijas un Kanādas komandu spēkam papildus reklāma nav vajadzīga, bet arī mūs neesam nekādas Pelnrušķītes. Šādos turnīros sižetu un komandu likteņus ietekmē daudzi faktori. Galvenais, lai spēlētāji būtu veseli, un, protams, jāizdara viss iespējamais, lai pēc iespējas labāk sagatavotos.”

2023. gada Pasaules kausa izcīņa, grupas

A grupa (Manila) B grupa (Manila) C grupa (Manila) D grupa (Manila
Angola Dienvidsudāna ASV Ēģipte
Dominikāna Serbija Jordānija Meksika
Filipīnas Ķīna Grieķija Melnkalne
Itālija Puertoriko Jaunzēlande Lietuva
E grupa (Okinava) F grupa (Okinava) G grupa (Džakarta) H grupa (Džakarta)
Vācija Slovēnija Irāna Kanāda
Kaboverde Somija Spānija Latvija
Austrālija Gruzija Kotdivuāra Libāna
Japāna Venecuēla Brazīlija Francija

2. posmā – katrai komandai pa divām spēlēm ar blakus grupas komandām (A+B, C+D, E+F, G+H; no 31. augusta līdz 3. septembrim, spēles katru otro dienu), nemainot pilsētas. No pirmā sešpadsmitnieka četrām grupām pa divām labākajām komandām kvalificēsies ceturdaļfinālam. Otrā sešpadsmitnieka komandas cīnās par tiesībām 2024. gadā spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

3. posmā – izslēgšanas turnīrs Manilā no 5. līdz 10. septembrim (55 000 skatītāju vietu), izspēlējot visas astoņas vietas.