Visi jaunumi

Olimpiskais turnīrs: kvalifikācijas Rīgas grupas uzvarētāji 1. posmā ar Franciju, Vāciju un Japānu

18.03.2024

Dalīties:

Otrdien, 19. martā, Patrika Baumana Basketbola mājā Ženēvas piepilsētā Mīsā notika 2024. gada olimpisko spēļu basketbola turnīra grupu izloze, ko vadīja basketbola leģendas Penija Tailore (Austrālija) un Karmelo Entonijs (ASV).

Jau zināmas visas 12 sieviešu turnīra dalībnieces, kā arī astoņas no 12 komandām, kuras piedalīsies vīriešu turnīrā. Vieta konkrētā grupā paredzēta arī četru olimpisko kvalifikācijas turnīru (Rīga, Pireja, Valensija un Sanhuāna) uzvarētājiem.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Rīgā (2.-7. jūlijs) piedalīsies 6 komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās: A (Latvija, Filipīnas, Gruzija) un B (Brazīlija, Kamerūna, Melnkalne). Pēc grupu turnīriem – pusfināli un finālspēle. Tiesības spēlēt olimpiskajā turnīrā iegūs tikai uzvarētāji.

Pirms olimpiskā turnīra grupu izlozes komandas bija sadalītas četros grozos, saskaņā ar pozīcijām FIBA rangu tabulā (vieta norādīta iekavās). Katra kvalifikācijas turnīra uzvarētāju vieta izlozes grozā bija ierādīta, ņemot vērā attiecīgās grupas labākās komandas vietu reitingā: Valensijas turnīrā Spānija (3. vieta FIBA rangā – 1. grozs), Rīgā  –  Latvija (6. – 2. grozs), Sanhuanā  –  Lietuva (10. – 3. grozs), Pirejā  – Slovēnija (11. – 4. grozs). Katrā olimpiskā turnīra grupā varēja tikt ielozētas ne vairāk kā trīs komandas no Eiropas un ne vairāk kā viena komanda no citām FIBA zonām.

Olimpiskā turnīra grupas, vīrieši

A grupa B grupa C grupa
Austrālija (5.) Francija (9.) Serbija (4.)
OQT Pireja (11.) Vācija (3.) Dienvidsudāna (33.)
Kanāda (7.) Japāna (26.) OQT Sanhuana (10.)
OQT Valensija (2.) OQT Rīga (6.) ASV (1.)

Sieviešu turnīrā komandas bija sadalītas četros grozos, saskaņā ar pozīcijām FIBA rangu tabulā. Katrā grupā varēja būt ne vairāk kā 2 komandas no Eiropas, kā arī ne vairāk kā viena no citām FIBA zonām.

Olimpiskā turnīra grupa, sievietes

A grupa B grupa C grupa
Serbija (10.) Kanāda (5.) Vācija (19.)
Spānija (4.) Nigērija (12.) ASV (1.)
Ķīna (2.) Austrālija (3.) Japāna (9.)
Puertoriko (11.) Francija (7.) Beļģija (4.)

Olimpiskais turnīrs notiks no 27. jūlija līdz 11. augustam. Grupu turnīru spēles notiks EuroBasket2015 fināldaļas mājvietā Lillē, izslēgšanas turnīrs – Parīzē (“Accor Arena”).

Vīriešiem un sievietēm izspēles sistēmas ir vienādas. Katrai komandai garantētas trīs spēles grupas turnīrā. Pa divām labākajām katras grupas komandām, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfināla pārus veidos, ņemot vērā komandu rangu tabulu pēc grupu turnīros sasniegtajiem rezultātiem (saskaņā ar FIBA noteikumiem: 1) ieņemtā vieta grupā, 2) uzvaru skaits, 3) gūto un zaudēto grozu starpība, 4) gūto grozu skaits, 5) vieta FIBA rangu tabulā. Rangu tabulas 1. un 2. komandai (D grozs) tiks ielozēti pretinieki no G groza (7. un 8. vieta rangā). 3. un 4. komandai (E grozs) – no F groza (5. un 6. vieta rangā).

Spēles par 9.-12. un 5.-8. vietu netiks rīkotas – komandas klasificēs, saskaņā ar FIBA noteikumiem.