Visi jaunumi

Olimpiskā kvalifikācija: Latvija pirmajā grozā pirms 27. novembrī paredzētās grupu izlozes

23.11.2023

Dalīties:

Starptautiskā basketbola federācija publiskojusi 2024. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izlozes grozus un grupu veidošanas principus. Izloze notiks pirmdien, 27. novembrī, plkst.20 pēc Latvijas laika. Tiešraidei varēs sekot FIBA YouTube Kanālā.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs notiks no 2. līdz 7. jūlijam. Piedalīsies 24 komandas, kuras pirmdien tiks sadalītas 4 grupās. Šo grupu uzvarētāji iegūs pēdējās četras ceļazīmes uz jūlija beigās startējošo Parīzes olimpisko spēļu turnīru.

Komandas grozos sadalītas, ņemot vērā pozīcijas FIBA rangu tabulā. No katra groza katrā kvalifikācijas grupā tiks ielozētas pa vienai komandai.

1. Spānija (2.) Latvija (8.) Lietuva (10.) Slovēnija (11.)
2. Brazīlija (12.) Itālija (13.) Grieķija (14.) Polija (15.)
3. Puertoriko (16.) Melnkalne (17.) Dominikāna (18.) Somija (20.)
4. Jaunzēlande (21.) Gruzija (23.) Meksika (25.) Libāna (28.)
5. Horvātija (30.) Kotdivuāra (33.) Angola (34.) Filipīnas (38.)
6. Ēģipte (41.) Bahamas (57.) Kamerūna (67.) Bahreina (69.)

Kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā sešas komandas tiks sadalītas divās apakšgrupās. Pirmo veidos komandas no 1., 4. un 5. groza, otro – no 2., 3. un 6. groza. Pa divām labākajām komandām no katras apakšgrupas iekļūs pusfinālā. Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros ceļazīmes ieguvējus.

Izlozes procedūrā tiks ņemti vērā sekojoši principi:

* kvalifikācijas turnīra rīkotāji spēlē savā valstī;

* vienā kvalifikācijas turnīrā var būt ne vairāk kā 3 Eiropas komandas, vienā apakšgrupā – ne vairāk kā 2 Eiropas komandas;

* vienā kvalifikācijas turnīra apakšgrupā var būt ne vairāk kā viena Amerikas komanda;

* vienā kvalifikācijas turnīrā var būt ne vairāk kā viena Āzijas un Okeānijas komanda;

* vienā kvalifikācijas turnīrā var būt ne vairāk kā viena Āfrikas komanda.

Kvalifikācijas turnīru rīkotājus FIBA paziņos pirmdien, 27. novembrī. Neoficiāla informācija liecina, ka uz rīkošanu pretendē četras valstis: Grieķija, Latvija, Puertoriko un Spānija.

Tiesības spēlēt olimpiskajā turnīrā jau ir rīkotājvalsts Francijas komandai, kā arī septiņām komandām, kuras ceļazīmes ieguva Pasaules kausa izcīņā: Vācijai, Serbijai, Kanādai, ASV, Austrālijai, Japānai un Dienvidsudānai,