Visi jaunumi

Oficiāli: 2024. gada 2.-7. jūlijā Rīgā notiks olimpiskais kvalifikācijas turnīrs

23.11.2023

Dalīties:

Starptautiskās Basketbola federācijas izpildkomiteja apstiprinājusi 2024. gada olimpisko kvalifikācijas turnīru rīkotājus. No 2. līdz 7. jūlijam sacensības notiks Grieķijā (Pirejā), Latvijā (Rīgā), Puertoriko (Sanhuanā) un Spānijā (Valensijā).

Katrā pilsētā spēlēs sešas komandas, turnīra uzvarētāji iegūs tiesības piedalīties olimpiskajā turnīrā.

Kvalifikācijas turnīra grupu izloze šodien (27. novembrī) sāksies plkst.20 pēc Latvijas laika. Tiešraidei varēs sekot FIBA YouTube Kanālā.

Komandas grozos sadalītas, ņemot vērā pozīcijas FIBA rangu tabulā. No katra groza katrā kvalifikācijas grupā tiks ielozētas pa vienai komandai.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā sešas komandas tiks sadalītas divās apakšgrupās. Pirmo veidos komandas no 1., 4. un 5. groza, otro – no 2., 3. un 6. groza. Pa divām labākajām komandām no katras apakšgrupas iekļūs pusfinālā. Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros ceļazīmes ieguvējus.

Izlozes procedūrā tiks ņemti vērā sekojoši principi:

kvalifikācijas turnīra rīkotāji spēlē savā valstī;

vienā kvalifikācijas turnīrā var būt ne vairāk kā 3 Eiropas komandas, vienā apakšgrupā – ne vairāk kā 2 Eiropas komandas;

vienā kvalifikācijas turnīra apakšgrupā var būt ne vairāk kā viena Amerikas komanda;

vienā kvalifikācijas turnīrā var būt ne vairāk kā viena Āzijas un Okeānijas komanda;

vienā kvalifikācijas turnīrā var būt ne vairāk kā viena Āfrikas komanda.

Tiesības spēlēt olimpiskajā turnīrā jau ir rīkotājvalsts Francijas komandai, kā arī septiņām komandām, kuras ceļazīmes ieguva Pasaules kausa izcīņā: Vācijai, Serbijai, Kanādai, ASV, Austrālijai, Japānai un Dienvidsudānai.