Visi jaunumi

Luka Banki turpinās trenēt valstsvienību līdz vismaz EuroBasket 2025 beigām

11.04.2023

Dalīties:

Latvijas Basketbola savienība pagarinājusi darba līgumu ar vīriešu basketbola valstsvienības galveno treneri Luku Banki vēl uz divām sezonām. Vienošanās paredz, ka itāļu speciālists vadīs komandu arī 2024. gadā, kad paredzētas spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā un, ļoti iespējams, cīņa par ceļazīmēm uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, kā arī 2025. gadā, kad Rīgā notiks Eiropas čempionāta finālturnīrs.

“Pirms diviem gadiem, kad sākām mūsu sadarbību, Latvijas valstsvienība Eiropas čempionāta rangu tabulā ieņēma vietu trešā desmita beigās. Trenera Banki radošā pieeja un sistemātiskais darbs palīdzēja atraisīt Latvijas basketbolistu potenciālu un pirmo reizi kvalificēties Pasaules kausa izcīņas finālturnīram. Turklāt treneris pierādījis, ka spēj veiksmīgi savienot darbu valstsvienībā ar savu karjeru klubu komandās. Basketbola savienības Treneru komisija vienbalsīgi atbalstīja sadarbības  turpināšanu ar Luku Banki, un esam gandarīti par panākto vienošanos,” uzsver LBS prezidents Raimonds Vējonis.

“Esmu ļoti lepns paziņot par sava līguma pagarināšanu ar Latvijas Basketbola savienību! Mūsu kopīgais piedzīvojums turpināsies un esmu gatavs veltīt visas savas pūles, lai jūs padarītu lepnus par mūsu komandas sniegumu. Nevaru sagaidīt, kad atkal būšu Latvijā, un gatavošu komandu Pasaules kausa izcīņai,” Luka Banki ir pilns apņēmības turpināt darbu.

Latvijas vīriešu valstsvienība Lukas Banki vadībā 2023. gada FIBAS Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā 16 spēlēs izcīnīja 15 uzvaras, sasniedzot absolūti labāko bilanci starp visām sacensību dalībniecēm. Latvijas vīriešu komanda pirmo reizi piedalīsies Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, kas no 25. augusta līdz 10. septembrim risināsies Filipīnās, Japānā un Indonēzijā (grupu izloze notiks 29. aprīlī).