Visi jaunumi

EČ’2025 kvalifikācija: 25. februārī plkst.21 “Arēnā Rīga” Ukraina – Portugāle

25.01.2024

Dalīties:

Svētdien, 25. februārī, plkst.21 “Arēnā Rīga” FIBA 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas spēlē Ukrainas izlase tiksies ar Portugāles komandu (biļetes šeit). Pirms tam plkst.17 spēlēs Latvija – Slovākija (biļetes šeit).

Ukrainas izlase kopš 2022. gada 24. februāra, kad sākās Krievijas agresija, savas mājas spēles FIBA turnīros aizvada Rīgā. 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ukraiņi ielozēti A grupā – kopā ar Portugāles, Slovēnijas un Izraēlas izlasēm. Trīs komandas iegūs ceļazīmi uz finālturnīru, kas 2025. gada augustā un septembrī notiks Kiprā, Polijā, Somijā un Latvijā.

Pēc 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Ukrainas izlases vadības grožus no Ainara Bagatska pārņēmis ukraiņu speciālists Vitālijs Stepanovskis.

16 kandidātu sarakstā ir bijušais “VEF Rīga” spēlētājs Vitālijs Zotovs, “BC Prometey” pārstāvji Iļja Sidorovs, Oleksandrs Lipovijs, Ivans Tkačenko, Vjačeslavs Bobrovs, Spānijas līgā spēlējošie Oleksandrs Kovļars un Artems Pustovijs, kā arī basketbolisti no ASV, Igaunijas, Japānas, Melnkalnes, Polijas, Rumānijas un Ziemeļmaķedonijas klubiem.

Pirmo maču Ukrainas komanda aizvadīs 22. februārī izbraukumā Slovēnijā.

No 22. līdz 26. februārim notiks FIBA 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo divu kārtu spēles. 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās un cīnās par 20 ceļazīmēm uz finālturnīru. Tiesības cīnīties par medaļām jau garantētas četrām rīkotājvalstīm – Kipra, Polija, Somija un Latvija.