Visi jaunumi

Džeimsa Neismita trofeja ceturtdien pie Brīvības pieminekļa

27.06.2023

Dalīties:

Lai pievērstu uzmanību 25. augustā startējošajam FIBA Pasaules kausa izcīņas finālturnīram, Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) organizē galvenās balvas – basketbola izgudrotāja Džeimsa Neismita vārdā nosauktās trofejas – turneju pa visām 32 dalībvalstīm.

29. un 30. jūnijā unikālā trofeja viesosies Latvijā.

Ceturtdien, 29. jūnijā, plkst. 13:00 pie Brīvības pieminekļa Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis oficiāli atklās Džeimsa Neismita trofejas pasaules tūres Latvijas programmu.

Interesentiem būs iespēja Džeimsa Neismita trofeju apskatīt tuvplānā un nofotografēties ar to.

Trofejas vizītes grafiks Latvijā būs ļoti saspringts, iekļaujot gan līdzdalību TV raidījumos, gan viesošanos Rīgas un tuvākās apkaimes gleznainākajās vietās.

2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim risināsies Filipīnās, Indonēzijā un Japānā.

Latvijas vīriešu valstsvienība šāda līmeņa sacensībās piedalīsies pirmo reizi.

Grupas turnīru mūsu komanda aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, spēļu secībā sacenšoties ar Libānas (25. augustā), Francija (27. augustā) un Kanāda (29.augsutā) izlasēm. Divas otrā posma spēles Džakartā paredzētas no 31. augusta līdz 3. septembrim.

Komandas cīnās ne tikai par Džeimsa Neismita trofeju un medaļām, bet arī ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm un olimpisko kvalifikācijas turnīru.